НОВИНИ КОМПАНІЇ

Про компанію

прАТ "УКРАЇНСЬКА ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧА СЕРВІСНА КОМПАНІЯ"

Приватне Акціонерне Товариство „Українська Енергозберігаюча Сервісна Компанія” (УкрЕСКО) – це перша в Україні та країнах СНД енергозберігаюча сервісна компанія, яка виконує енергозберігаючі проекти „під ключ” за рахунок власних та/або залучених коштів. 

УкрЕСКО заснована у 1998 році на виконання положень Кредитної Угоди „Фінансування української ЕСКО” між Україною та ЄБРР від 09.05.98р., що ратифікована Законом України №648-XIV від 13.05.99р., згідно умов якої Україна отримала цільовий (для фінансування енергозберігаючих проектів на малих та середніх підприємствах України) кредит у розмірі 20 млн. дол. США. Кредит був успішно освоєний, кошти вчасно в повному обсязі (з усіма процентами, комісіями) повернуті ЄБРР, що стало передумовою надання ще 20 млн. дол. США. На даний час ПрАТ «УкрЕСКО» продовжує впроваджувати енергозберігаючі проекти, фінансуючи їх коштами ЄБРР (за винятком українських податків та зборів) в рамках виконання Кредитної угоди „Фінансування української ЕСКО (друга фаза)” від 21.10.05р., що ратифікована Законом України №3536-IV від 15.03.06р.

УкрЕСКО є лідером серед компаній, що спеціалізуються на впровадженні енергозберігаючих проектів „під ключ” на малих та середніх підприємствах України. Компанією були успішно виконані на умовах товарного кредиту 36 енергозберігаючих проектів на багатьох українських підприємствах. Вартість проектів складає від 200 тис. до 5 млн. дол. США, термін окупності 1 - 4 роки, строк товарного кредиту до 4-х років. Впровадження таких проектів дало змогу підприємствам знизити витрати на енергоносії на 25-50 відсотків. 

Умовами реалізації проекту та залучення фінансування є підтверджена платоспроможність підприємства-замовника та надання забезпечення виконання зобов’язань таким підприємством: (а) застава (іпотека) у розмірі не менш 140% від ціни проекту, або (б) безумовна безвідклична гарантія банків на суму на менше 100% ціни проекту.
Крім того, УкрЕСКО виконує енергетичні аудити підприємств, в т.ч., інвестиційного класу.

Наші замовники це підприємства, що займають чільне місце в економіці України: ЗАТ «Вознесенське шкіряне об’єднання «ВОЗКО», ЗАТ «Куп’янський молочноконсервний комбінат», ВАТ «Шосткінський місьмолкомбінат», ВАТ «Гостомельський склозавод», ЗАТ «Кримський Титан», ЗАТ "Оріль-Лідер", ЗАТ «Кондитерська фабрика "А.В.К.", м. Дніпропетровськ», ТОВ "Керамікбудсервіс", ДП «Дослідне господарство «Асканійське» Інституту олійних культур Української академії аграрних наук» та ін.


УкрЕСКО працює у сфері енергозбереження як бізнес-структура, яка поєднує в собі європейські цінності та національній досвід і традиції.
 

 

 

Богатир Василь Михайлович
Генеральний директор ПрАТ „УкрЕСКО”